LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

AKTUALNOŚCI

Konkursy językowe

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie z języka niemieckiego i angielskiego

„Honey, I’m home”

Uczniowie z naszej Szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Honey, I’m home”. Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Tłumacza przez Goethe-Institut, Katedrę UNESCO UJ, Włoski Instytut Kultury oraz Instytut Francuski. Uczestnicy przedstawiali tzw. fałszywych przyjaciół, czyli wyrazy dwóch języków o identycznej lub podobnej formie (graficznej i/lub fonetycznej), lecz różnych znaczeniach.

Nina Stachańczyk z klasy 4bzajęła II miejsce, praca uczennicy klasy 4b Ani Kaczmarek została nagrodzona II miejscem. Wiktoria Słychań z klasy 5b otrzymała wyróżnienie. Rozdanie nagród odbyło się w piątek 2 grudnia w Instytucie Francuskim w Krakowie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Konkurs recytatorski klas I-III

Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego klas I-III

 

Klasy 0-I

1 miejsce: Lena Matuszczyk

2 miejsce: Bartek Skóra

3 miejsce: Aleksandra Orzechowska

Klasy II

1 miejsce: Laura Piekarska

2 miejsce: Pola Żak

3 miejsce: Michał Askierko

Klasy III

1 miejsce: Zofia Zdobylak

2 miejsce: Nicole Clark-Ward

3 miejsce: Natalia Łaczyńska

Wszystkim uczestnikom składamy serdeczne gratulacje!

Kolędowanie

Społeczność Szkoły Podstawowej nr 15 we Wrocławiu zaprasza na wspólne kolędowanie połączone z obchodami 70-lecia naszej placówki.

Mamy nadzieję, że w miłej, przedświątecznej atmosferze spędzimy ten czas śpiewając kolędy i pastorałki, a także wspominając różne szkolne wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w spotkaniu, które odbędzie się 16 grudnia 2016 roku o godzinie 17.00 w siedzibie szkoły.

Absolwenci naszej szkoły, którzy zechcą w tym dniu spotkać się ze swoimi nauczycielami, proszeni są o zgłoszenie swojego udziału w sekretariacie szkoły, gdzie będą mogli uzyskać wszelkie informacje dotyczące organizacji spotkania. Prosimy o zgłaszanie się do dnia 9 grudnia 2016 roku osobiście lub kontakt telefoniczny.

WebQuest - podsumowanie

Drodzy Uczniowie!

Za nami pierwsze zajęcia WebQuest. Dziękujemy Wam wszystkim za pracę i zaangażowanie. Przypominamy, że każda klasa ma przygotować prezentację. Termin dostarczenia prezentacji to 8.12.2016.

Czytaj więcej...

OGŁOSZENIA

Z ŻYCIA SZKOŁY 2016/2017

KALENDARZ

Dzisiaj jest:21 Lipiec 2017 Imieniny obchodzą:Andrzej, Wiktor, Daniel