LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego

Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego

  Co roku w październiku biblioteki szkolne obchodzą swoje święto. Jest to międzynarodowe święto ustanowione w 1999 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. W tym roku wyjątkowo świętowaliśmy 9 listopada.

Z tej okazji uczniowie klas drugich i trzecich napisali wiersze o bibliotece a pierwszoklasiści narysowali ilustracje do swoich ulubionych książek. Wszyscy uczniowie (nauczyciele oczywiście też) mogli polecić innym do przeczytania swoją ulubioną książkę, wpisując jej tytuł i autora na kartonie powieszonym na drzwiach biblioteki.
Można było również w wyznaczonym miejscu zostawić swoje prośby do biblioteki.
Członkowie koła czytelniczo – teatralnego przygotowali gazetkę oraz przeprowadzili wywiady z wybranymi nauczycielami na temat spędzania czasu wolnego i książek czytanych w dzieciństwie. Wywiady wywieszone były do 23 listopada na tablicy przed biblioteką. Każdy wypożyczający w tym dniu otrzymał zakładkę do książki.