"Duchy"

Uwaga! STRONA INTERNETOWA ZESPOŁU - www.duchywroclaw.jimdo.com

Zespół Duchy działa przy Szkole Podstawowej nr 15 od października 2010 r. Skład zespołu ulega licznym zmianom, ponieważ co roku dochodzą nowe, chętne do śpiewania dzieci. Zespół śpiewa w szkole, a także poza nią.

Bierzemy udział w konkursach, przeglądach i festiwalach. Mamy na koncie pierwsze sukcesy! W roku szkolnym 2012/2013 zajęliśmy III miejsce w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Zuchowej i Dziecięcej „Na jesienną nutę” oraz I miejsce w XVIII Konkursie Piosenki Ekologicznej w SP 44 we Wrocławiu. Wyróżniono nas także w Konkursie „Świąteczne Śpiewanie” oraz w Ogólnopolskim Festiwalu Ekopiosenka w Legnicy.

Jednak za największy sukces uznajemy fakt, iż Duchy zakwalifikowały się na 40 Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2013. Na festiwalu tym nasz zespół zdobył Srebrną Jodłę Harcerską 40. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w Kielcach.

To nie jedyny sukces zespołu na kieleckim festiwalu, gdzie wystąpił przed kilkutysięczną widownią. W głównym przeglądzie konkursowym, w kategorii zespoły wokalne do lat 12, Duchy otrzymały wyróżnienie.

Młode artystki przebywały na festiwalu przez dwa tygodnie, uczestnicząc w przeglądach konkursowych, koncertach i warsztatach muzycznych. Najważniejszym wydarzeniem był jednak dla nich udział w koncercie galowym jubileuszowego festiwalu, podczas którego odebrały Srebrną Jodłę Harcerską. Było dużo pracy, ale przede wszystkim wiele pozytywnych emocji i wspaniała zabawa!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z festiwalu tutaj oraz z innych naszych występów tutaj.

Opiekun i trener: Anna Drzewiecka-Sypień