Ruszyły zajęcia dodatkowe koła zainteresowań dla klas VIII pod nazwą "Odkrycia chemiczno - fizyczne". Nasi uzdolnieni uczniowie podejmują się eksperymentowania, wykonując doświadczenia chemiczne oraz prowadząc obserwacje  fizyczne, mogą odkryć i polubić świat nauk ścisłych. Na kolejnych zajęciach będziemy również wykorzystywać pomoce dydaktyczne i modele fizyczne zakupione  w ramach programu "Laboratoria przyszłości".

Pomiar hałasu w szkole - jak głośno jest na przerwach i czy podczas lekcji jest cicho? Dzisiaj dzięki pomiarowi natężenia dźwięku na multimetrze , zakupionym w ramach programu "Laboratoria przyszłości"  sprawdziliśmy ile decybeli wskazuje przyrząd podczas lekcji języka polskiego: cisza w klasie 8 to 37 dB (to poziom szeptu), a gdy nauczycielka podaje temat na wyświetlaczu pojawia się już  70dB. Wychodząc na szkolny korytarz na elektrycznym wyświetlaczu  widzimy 81 dB, a w centralnej części szkoły poziom hałasu wzrasta do 85 dB. Niedawno realizowaliśmy projekt  "Walki z hałasem ", to urządzenie pomiarowe  doskonale uzupełnia naszą wiedzę i pomaga z jeszcze większą częstotliwością wprowadzać tzw. PRZERWY CISZY! Zapraszamy do obejrzenia zdjęć (zdjęcia).