LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

Mały Mistrz 2016/2017

 

Od początku roku szkolnego 2014/2015 nasza szkoła bierze udział w programie „Mały Mistrz”. Program ten skierowany jest do dzieci z klas I-III, a jego ideą jest propagowanie aktywnej postawy.

W obecnym roku szkolnym 2016/2017 program ten realizujemy we wszystkich klasach pierwszych tj. w klasie 1a i 1b, we wszystkich klasach drugich tj. w klasie 2a, 2b, 2c i 2d oraz we wszystkich klasach trzecich czyli: w 3a, 3b, 3c oraz 3d.

Program "Małego Mistrza" to zajęcia w sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny, w zależności od możliwości placówek.  W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, a bloki te to: Rowerzysta-TurystaGimnastyk-TancerzSaneczkarz-Narciarz-ŁyżwiarzPiłkarzLekkoatleta,Pływak-Wodniak. Uczniowie po opanowaniu kolejnych sprawności i umiejętności ruchowych otrzymują odznakę, którą wklejają do specjalnej legitymacji. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza. 

W programie oprócz zajęć prowadzonych przez nauczycieli wychowania fizycznego, uczniowie naszych klas I-II mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych między innymi przez trenerów młodzieżowych grup piłkarskiego Śląska Wrocław, czy też trenerów lekkiej atletyki. Na zajęciach tych uczniowie poznają tajniki danych dyscyplin sportowych, świetnie się przy tym bawiąc. Poza tym w pierwszych miesiącach roku szkolnego wszyscy uczniowie klas pierwszych brali udział w specjalnie dla nich przygotowanych testach sprawnościowych.

Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej oraz monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów.

 

 

KLIKAJĄC W OBRAZEK PONIŻEJ PRZEJDZIESZ DO STRONY PROGRAMU