LOGOWANIE DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO 

Świetlica - zaplecze 2016

Drodzy Rodzice,

 

Od lutego świetlica szkolna korzysta z dodatkowego pomieszczenia, tzw. Klubu. Współpraca ze Świetlicą Fala została niestety zakończona. Problemy lokalowe szkoły sprawiły, że musimy także wykorzystać pomieszczenie klubowe na potrzeby świetlicy. Mamy nadzieję, że w przyszłości będzie możliwe podjęcie dalszej współpracy z Fundacją. Tymczasem staramy się zaadoptować na potrzeby Państwa dzieci tego dodatkowego pomieszczenia. Przebywają tam w godzinach 13.30 – 16.30 dzieci z klas 2, jednorazowo do 25 dzieci pod opieką jednego wychowawcy. Wychowawcy świetlicy codziennie się zmieniają, dzięki czemu dzieci mogą uczestniczyć w różnorodnych zajęciach przez nich proponowanych, i tak w poniedziałki rysowanie z p. Friis, we wtorki origami z p. Kocowicz, w środy opowiadanie bajek z elementami dramy z p. Bobińską, w czwartki zajęcia manualne z p. Żmudzką i w piątki w krainie perkusji z p. Walijewskim. Oprócz tego dzieci mogą korzystać z zajęć pozalekcyjnych w szkole, wychodzą na podwórko, grają w gry stolikowe, bawią się klockami i innymi zabawkami zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Taka organizacja pracy w świetlicy to dla wszystkich duże ułatwienie – dzieci nie muszą przebywać wszystkie w zatłoczonym pomieszczeniu świetlicy głównej, doceniają ciszę i swobodę panującą w Klubie.

Samo pomieszczenie Klubu także ulega zmianie. Został już odmalowany przedsionek, w którym dzieci mają szatnię, zmieniono firanki na kolorowe, położono dywan, materace, matę z kolorowych puzzli. Dzieci same wykonały kolorowe dekoracje na korkowych tablicach. Wyniesiono także kilka worków śmieci pozostałych w szafach po poprzednich użytkownikach. Zamiast tego w szafach pojawiły się gry, klocki i materiały plastyczne przyniesione ze świetlicy. 

Dzięki staraniu Pani Dyrektor zakupiono za ponad tysiąc złotych gry i zabawki. Ich wybór był konsultowany z dziećmi z klas 2. I tak w Klubie pojawiły się duże zestawy kolorowych klocków konstrukcyjnych Mario – Inex, piłkarzyki stolikowe, domek dla lalek, kasa sklepowa do zabawy, plastikowe zwierzątka i owoce, zestaw naczyń do zabawy, a także gry „Okręty”, „Bitwa lądowa”, „Duszki”, „Orientuj się”, „Superfarmer”, „ Eurobusiness”, „Remik”, „Gorący ziemniak”, „Modelki na wybiegu”, „Memory – Pary”, „ Szachy”, „Detektyw – pytanko”, „Scrabble”, „Plussk”, „Quiz o Polsce”, „Quiz – ciało człowieka”.

Zaopatrzono także Klub w sprzęt sportowy do wykorzystania na podwórku – paletki i piłeczki do ping-ponga, piłki, skakanki, gumy do skakania, hula-hop, maty do rozkładania na trawie, namiot do zabawy na podwórku. Z tego sprzętu będziemy korzystać coraz częściej w miarę poprawy pogody.

To oczywiście nie koniec zmian w Klubie. W planie jest malowanie głównego pomieszczenia, zakup kolorowych pufek do siedzenia na podłodze, umieszczenia większej liczby dekoracji – prac wykonanych przez dzieci, zasadzenie roślin. Chcemy, by pomieszczenie to było miejscem przyjaznym dzieciom i zapewniającym im wszystko to, co mają dzieci w głównej świetlicy, a dzięki dodatkowej przestrzeni, ułatwiającym zachowanie bezpieczeństwa i atmosfery sprzyjającej wypoczynkowi wychowanków. Pozostaję otwarta na Państwa sugestie i opinie.

 

Bożena Dziurzyńska – Pyrsz - kierownik świetlicy