Drodzy Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele

Zapraszamy Was serdecznie do udziału w Tygodniu Porozumienia Bez Przemocy 16.11-27.11.2020r, który w tym roku ze względu na naukę online będzie trwał dłużej.
Od trzech lat w Naszej Szkole realizowany jest projekt Porozumienia bez Przemocy w duchu NVC, którego twórcą jest M. Rosenberg.

W tym roku ze względu na wyjątkową i trudną sytuację, w której się znajdujemy chcemy skupić się na empatii i porozmawiać z Wami o empatycznej komunikacji. O tym, co pomaga nam w sytuacji kiedy nie mamy bezpośredniego kontaktu, co możemy zrobić, aby nasze relacje oparte były na wzajemnym szacunku i zrozumienia, którego szczególnie teraz wszystkim Nam potrzeba. Zastanowimy się nad możliwościami karmienia i wzbogacania empatii w dzisiejszych czasach.

W ramach Tygodnia Porozumienia bez Przemocy zaplanowaliśmy następujące działania:

- klasy 4-8, warsztaty online z pedagogiem lub psychologiem „Empatia w koronie - jak karmić empatię w dzisiejszych czasach?”

- klasy 1-3, warsztaty online z pedagogiem lub psychologiem „4 kroki Porozumienia bez Przemocy” oraz quiz

- wybór najżyczliwszego ucznia, pracownika szkoły na podstawie zbioru cech w duchu NVC

- stworzenie wspólnie z uczniami interaktywnego drzewa "Empatia w koronie"

- webinarium dla Rodziców przypominające ideę Porozumienia bez Przemocy, Na stronie Szkoły znajdziecie Państwo prezentację Porozumienie bez Przemocy - zapraszamy serdecznie do zapoznania się z nią.
Świadoma komunikacja jest jedną z najważniejszych życiowych umiejętności. Nie ma wielu nauczycieli jej uczących, choć każdy jest jej uczniem. Można się nauczyć porozumienia na nowo - nauczyć się tak, jak uczymy się języka obcego, można nauczyć się Języka Serca.

Empatia pozwala nam "zobaczyć swój świat w całkiem nowym świetle i pójść dalej"
M.Rosenberg

Serdecznie pozdrawiamy