ŁUKASZ TALAGA – uczeń klasy VIII a
Jesteśmy dumni, że w mijającym  roku szkolnym nasz uczeń osiągnął spektakularny sukces naukowy w tak wielu dziedzinach nauki i uzyskał aż 5 tytułów Laureata w najważniejszym wojewódzkim konkursie  „zDolny Ślązak”.
Wygrał Dolnośląski Konkurs Matematyczny, Polonistyczny, Biologiczny, Chemiczny, Fizyczny oraz ogólnopolskie olimpiady przedmiotowe „Olimpus” z: chemii, fizyki, biologii.
Zajął II miejsce w międzyszkolnym konkursie „Poliglota Roku 2020”. 


Przez dwa lata realizował indywidualny tok nauki z matematyki i chemii, gdzie mógł rozwijać wiedzę w określonych obszarach. Był uczestnikiem unijnego projektu, realizowanego na Politechnice Wrocławskiej dla uczniów uzdolnionych: „Młody Chemik Eksperymentuje”. Swoje wyjątkowe zainteresowanie chemią wykazywał tworząc edukacyjne filmy chemiczne na kanale YouTube: „Mądrzy z natury”, w których z pasją odkrywa ciekawostki świata chemii. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Rada Pedagogiczna