Pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności naszej szkoły jest świetlica. Ze świetlicy mogą korzystać uczniowie szkoły z klas I-III, którzy ze względu na czas pracy swoich rodziców lub dojazd do szkoły muszą dłużej przebywać w placówce. Dzieci rodziców niepracujących mogą korzystać ze świetlicy tylko za zgodą Dyrektora Szkoły, w sytuacji gdy są wolne miejsca.
Ze świetlicy mogą korzystać w wyjątkowych przypadkach również dzieci klasy IV na wniosek rodziców lub prawnych opiekunów i za zgodą Dyrektora Szkoły.

Do zadań świetlicy należy w szczególności:

• organizowanie pomocy w nauce, tworzenie warunków do nauki własnej, przyzwyczajanie dzieci do samodzielnej pracy umysłowej,
  • organizowanie gier i zabaw ruchowych oraz innych form kultury fizycznej w pomieszczeniach i na powietrzu, mających na celu troskę o prawidłowy rozwój fizyczny,
  • ujawnianie i rozwijanie zainteresowań, zamiłowań i uzdolnień, organizowanie zajęć w tym zakresie,
  • organizowanie kulturalnej rozrywki oraz kształtowanie kultury życia codziennego,
  • upowszechnianie zasad kultury zdrowotnej, kształtowanie nawyków higieny i czystości,
  • współdziałanie z rodzicami i nauczycielami dzieci uczęszczających do świetlicy,
  • zapewnienie dzieciom właściwej opieki w czasie spożywania obiadu.

Zajęcia prowadzone w świetlicy realizuje się zgodnie z rocznym planem pracy szkoły. W świetlicy prowadzone są zajęcia w grupach wychowawczych.
Liczba uczniów w grupie  nie może przekraczać 25.
Szczegółowe zasady korzystania ze świetlicy określa Regulamin. Zapisów do świetlicy dokonuje się wypełniając Kartę zgłoszenia (załącznik do regulaminu).

Wychowawcy w świetlicy

• Marek Walijewski - kierownik świetlicy